English
Deutsch
RSS

Aktualności

Uroczysta profesja braci Franciszka i Macieja

W piątek 9 października w naszym klasztorze świętowaliśmy 552. rocznicę poświęcenia tynieckiej świątyni. W trakcie pontyfikalnej Mszy św. nasi dwaj współbracia, Franciszek i Maciej, złożyli śluby wieczyste. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

 

więcej

Słowo bpa Rysia do medytujących

27 września odbyła się w tynieckim kościele Eucharystia dla medytujących w tradycji chrześcijańskiej. Przewodniczył jej krakowski biskup pomocniczy, Grzegorz Ryś. Zachęcamy do wysłuchania homilii wygłoszonej przez księdza biskupa.

 

 

więcej

Seria filmów Q&A z o. Leonem Knabitem

Portal PSPO przygotował nową inicjatywę z udziałem tynieckiego benedyktyna, o. Leona Knabita – popularny mnich odpowie na pytania użytkowników portalu. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami akcji.

 

 

 

więcej

Wielka promocja w Wydawnictwie TYNIEC

Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC przygotowało szczególną promocję książek dla osób praktykujących modlitwę Jezusową. Trzy pozycje poświęcone tematyce modlitwy serca można zakupić w specjalnej cenie. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami promocji.

 

 

więcej

Wystawa "Twarze Ojców Pustyni"

W ramach roku pustyni w naszym opactwie zapraszamy na wystawę prac Tomasza Jastrzębskiego „Twarze Ojców Pustyni”. Wernisaż wystawy odbędzie się 20 września o godz. 16:00 w Sali Petrus Wielkiej Ruiny. Wstęp wolny. Zapraszamy do zapoznania się z opisem wystawy.

 

 

więcej

Europejskie Dni Dziedzictwa w opactwie tynieckim

W dwa najbliższe weekendy opactwo tynieckie włącza się w Europejskie Dni Dziedzictwa obchodzone w tym roku w Polsce w dniach 12–13 oraz 19–20 września. Na wydarzenia w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa – wstęp wolny. Zachęcamy do zapoznania się z programem atrakcji.

 

 

więcej

Święto Narodzin NMP i pierwsze śluby

8 września w Kościele obchodziliśmy święto Narodzin Matki Bożej. Tego dnia br. Roman Stachoń złożył w czasie Mszy św. konwentualnej pierwszą profesję monastyczną, ślubując na rok stałość, posłuszeństwo i obyczaje mnisze. Prosimy o modlitwę za naszego neoprofesa.

 

 

więcej

Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...