English
Deutsch
RSS

Aktualności

 

 

Darmowy E-BOOK od Wydawnictwa TYNIEC

W ramach rozpowszechniania wiedzy o tradycji modlitwy Jezusowej, Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC oferuje darmowy dostęp do e-booka poświęconego duchowej nauce Filokalii, antologii tekstów o modlitwie serca. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami akcji.

 

 

więcej

Oddychać imieniem - rekolekcje w opactwie tynieckim

Tyniecki klasztor od dłuższego czasu podejmuje inicjatywy mające na celu rozpowszechnienie wiedzy o modlitwie Jezusowej oraz wprowadzenie w jej praktykę. Oprócz naszych publikacji poświęconych tej tematyce proponujemy również udział w szczególnych rekolekcjach „Oddychać imieniem”, prowadzonych przez ojca opata Szymona Hiżyckiego.

 

 

więcej

"Praktyka modlitwy Jezusowej" - za darmo

Nasze wydawnictwo od lat pragnie przybliżać Czytelnikom wartość tradycji modlitewnych chrześcijańskiego Wschodu. Dlatego też przygotowaliśmy specjalną ofertę dla osób zainteresowanych modlitwą Jezusową. W ramach promocji można otrzymać darmowy egzemplarz książki "Praktyka modlitwy Jezusowej".

 

 

więcej

Jak działają złe duchy?

Aby dobrze zrozumieć, jak działają duchy zła i w jaki sposób doprowadzają do acedii trzeba przyjrzeć się scenie kuszenia Pana Jezusa na pustyni, którą mamy opisaną w Ewangeliach według św. Mateusza i św. Łukasza. Ewagriusz z Pontu właśnie w oparciu o refleksję nad nią doszedł do nauki o ośmiu duchach zła.

 

 

więcej

Obłóczyny brata Adama

W sobotę 2 maja, po Nieszporach, w kapitularzu gotyckim naszego klasztoru odbyła się ceremonia obłóczyn brata Adama Woźniaka. Po zakończeniu sześciomiesięcznego postulatu nasz współbrat rozpoczął nowicjat kanoniczny. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

 

więcej

Acedia to poważna choroba

W naszych refleksjach doszliśmy do stwierdzenia, że acedia jest rodzajem choroby, która jest wynikiem jednoczesnego i długotrwałego pobudzenia z jednej strony gniewu, który wyraża nasze niezadowolenie ze stanu w jakim jesteśmy, a z drugiej strony pobudzenia pożądania czegoś, czego nie osiągamy i właściwie nie możemy osiągnąć lub co jest w ogóle nieosiągalne.

 

 

więcej

Wystawa "Gdzie bije serce pustyni?"

29 kwietnia o 17:00 w Muzeum Opactwa Tynieckiego odbył się wernisaż nowej wystawy zatytułowanej „Gdzie bije serce pustyni? Symbolika i historia”. Ekspozycja, współfinansowana ze środków gminy miejskiej Kraków, będzie otwarta do marca roku 2016.

 

 

więcej

Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...