English
Deutsch
RSS

Aktualności

Uroczystość śś. Piotra i Pawła w naszym opactwie

Dnia 29 czerwca przypada liturgiczna data obchodu uroczystości świętych Apostołów Piotra i Pawła, patronów naszego klasztoru i lokalnej parafii. Zapraszamy do zapoznania się z planem liturgii w tynieckim kościele.

 

 

 

 

więcej

Potrójne świętowanie w opactwie tynieckim

W niedzielę 26 czerwca, zgodnie z zapowiedzią, odbyły się uroczystości parafialne ku czci świętych apostołów Piotra i Pawła. Przewodniczył im nuncjusz apostolski, abp Celestino Migliore. Ksiądz arcybiskup dokonał instalacji relikwii św. Jana Pawła II i udzielił naszemu współbratu, Wojciechowi Wójtowiczowi, święceń diakonatu. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

 

więcej

Nuncjusz apostolski odprawi Mszę odpustową

Dnia 26 czerwca o godz. 10:30 rozpocznie się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem J.E. arcybiskupa Celestino Migliore, nuncjusza apostolskiego w Polsce. W trakcie Mszy ksiądz arcybiskup udzieli naszemu współbratu, Wojciechowi Wójtowiczowi, święceń diakonatu oraz dokona instalacji relikwii św. Jana Pawła II.

 

 

więcej

Do 19 czerwca trwa akcja "Rozdajemy medaliki św. Benedykta"

Ostatnimi czasy o naszym medaliku św. Benedykta jest coraz głośniej. Poszliśmy za ciosem i przygotowaliśmy dla naszych Czytelników akcję, w ramach której rozdajemy za darmo wspomniane medaliki. Każdy, kto zechce, może otrzymać swój egzemplarz. Z tej okazji stworzyliśmy specjalną stronę, na której znajdziecie wszelkie potrzebne informacje.

 

 

więcej

Myśli Ojców Pustyni

W ofercie naszego wydawnictwa pojawiły się nowe kubki z cytatami. Wielu z Was z pewnością znane są te, z których nasi Czytelnicy popijają herbatę lub kawę już od dłuższego czasu: kubki z fragmentami Reguły św. Benedykta lub ze słowami ojca Leona Knabita. Wiemy, że cenicie sobie tę formę przekazu ważnych (a niejednokrotnie zwyczajnie poprawiających humor) treści. Łączymy cenne przesłanie z praktycznym zastosowaniem i eleganckim wykonaniem – i to najwyraźniej działa.

 

 

więcej

Motywatory Ojca Leona. Zapowiedź książki

Jakiś czas temu mieliśmy okazję wspomnieć o wyjątkowej sesji zdjęciowej, w której ojciec Leon wystąpił w czerwonych koralach. Był to pierwszy etap przygotowań do kampanii promocyjnej Małopolski. Wszystkie działania będą powiązane ze Światowymi Dniami Młodzieży, których ambasadorem jest m.in. nasz ojciec Leon.

 

 

więcej

"Cenobium" powraca

Być może najwytrwalsi czytelnicy naszego wydawnictwa pamiętają czasy, gdy rozpoczęliśmy publikację czasopisma poświęconego tradycji monastycznej, „Cenobium”. Magazyn ukazywał się do roku 2006; opublikowano 22 numery. Po dziesięciu latach od wydania ostatniego zeszytu nasze czasopismo powraca, w odświeżonej formie i z nową redakcją.

 

 

więcej

Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...